Solidarni z Ukrainą

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (Pabianice ul. Zamkowa 39), przy wsparciu Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, prowadzi długofalową pomoc dla uchodźców poprzez zbiórkę produktów z długim terminem przydatności do spożycia.


Jeśli organizujecie zbiórki w gronie przyjaciół, w szkole, w swoich miejscach pracy – możecie je dostarczać bezpośrednio do Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00 lub do siedziby Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Pabianicach przy ul. Zamkowej 39 (przy Parafii Najświętszej Maryi Panny w Pabianicach) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 i 15:00-17:00.

 

Powiedzcie o tej możliwości swoim znajomym żywność już teraz jest bardzo potrzebna!

 

Najbardziej potrzebne artykuły spożywcze to: konserwy mięsne i rybne, gotowe hermetycznie zamknięte potrawy gotowe (instant), ryż, kasza, mąka, cukier, olej, herbata, batony energetyczne, żywność dla małych dzieci. Żywność przeznaczona zostanie dla uchodźców, którzy zamieszkają na terenie archidiecezji łódzkiej oraz zasili Caritas diecezjalne, które działają na granicy polsko-ukraińskiej.

Potrzebne są:

– artykuły dziecięce – mleko modyfikowane, zupki i deserki w słoiczkach, musy owocowe w tubkach, kaszki, pieluchy (każdy rozmiar), chusteczki nawilżające;

– wody i napoje (ważne, aby było w zgrzewkach);

– środki higieny osobistej – podpaski, tampony, papier toaletowy, szampon, mydło, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, chusteczki higieniczne, itp.;

– środki opatrunkowe: gaza, bandaże, opaski uciskowe, plastry, opatrunki jałowe, itp.;

– leki: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na odparzenia, woda utleniona, itp.;

– koce, poduszki, karimaty, kołdry, śpiwory, ręczniki;

– latarki, świeczki, zapałki, zapalniczki, termosy, peleryny przeciwdeszczowe, folia NRC, baterie i inne rzeczy tego typu potrzebne do przeżycia.

 

Równolegle łódzka Caritas prowadzi również zbiórkę pieniężną na zakup produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia.

Prosimy o wsparcie.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem „Pomoc żywnościowa dla uchodźców z Ukrainy”.

Wpłaty gotówkowe przyjmujemy w kasie Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30 – 15:30.