Kościół Domowy

 

W naszej parafii istnieją 2 kręgi Kościoła Domowego.

Pierwszy krąg tworzą cztery małżeństwa z dziesięciorgiem dzieci.  Patronuje im Święty Jan Paweł II.  Krąg istnieje od 2009 roku. 

Drugi krąg tworzą cztery małżeństwa z ośmiorgiem dzieci. Krąg istnieje od 2019 roku.

Członkowie formują się poprzez codzienne praktyki religijne, spotkania miesięczne oraz coroczne wyjazdy na rekolekcje.  W łączności z Archidiecezją oraz naszym rejonem kilka razy w roku przeżywamy Dni Wspólnoty.

Jednym z owoców formacji w Ruchu Światło – Życie jest zaangażowanie w życie parafii i Ruchu.  Członkowie naszych kręgów prowadzą parafialną Poradnię Życia Rodzinnego, współtworzą zespół wokalny, a w każdym roku szkolnym zaangażowani są w prowadzenie spotkań ewangelizacyjnych dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.  Co roku dla dzieci z pabianickich kręgów Domowego Kościoła i dla wszystkich chętnych organizują Bal Wszystkich Świętych. Raz w miesiącu przygotowują oprawę niedzielnej Eucharystii.

Dążenie do realizacji charyzmatu Ruchu Światło – Życie pomaga nam w budowaniu osobistej i rodzinnej relacji z Bogiem.  Staramy się umacniać nasze małżeństwa w miłości, być świadkami Chrystusa wobec naszych dzieci i bliskich, a także wobec innych ludzi.

Opiekunem Kościoła Domowego jest ks. Tomasz Gawlik CM.