Odnowa w Duchu Świętym

Grupa Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym istnieje w naszej parafii od 2007 roku i nosi nazwę „ZWIASTOWANIE”.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Zwiastowanie” przy parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach została zawiązana w 2007.  Spotykamy się na czuwaniu modlitewnym w każdy wtorek o godz. 19:00. Posługujemy modlitwą wstawienniczą.

Naszym opiekunem duchowym jest ks. Radosław Pawłowski CM.

Co sobotę prowadzimy modlitwę różańcową w kaplicy pabianickiego szpitala przed Mszą Świętą. W każdy ostatni wtorek miesiąca (poza miesiącami wakacyjnymi) posługujemy modlitwą i śpiewem na Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie. Po każdej mszy prowadzimy sprzedaż publikacji związanych z Odnową, w tym dwumiesięcznika Szum z Nieba, wydawanego przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi.

W szeregach naszej wspólnoty funkcjonuje zespół muzyczny ubogacający śpiewem wtorkowe spotkania modlitewne oraz comiesięczne msze święte. Inne formy włączania się w życie parafialne, to posługa podczas uroczystości i świąt, np. podczas czuwania modlitewnego w wigilię Zesłania Ducha Świętego, śpiewy psalmów responsoryjnych itp.

Raz w roku uczestniczymy w dziesięciotygodniowym seminarium na podstawie książek o. Józefa Kozłowskiego SJ. Uczestniczymy w forach charyzmatycznych i konferencjach organizowanych przez Ośrodek ewangelizacyjno – formacyjny i Wspólnotę Mocni w Duchu w Łodzi. Każdego roku w maju organizujemy wyjazd do Częstochowy na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Raz w roku staramy się nawiedzić jedno z sanktuariów maryjnych w Polsce.