ELOI

Wspólnota ELOI to grupa modlitewno-formacyjno-muzyczna. Jest to miejsce dla każdego, kto pragnie zgłębiać tajemnice naszej wiary, kształcić się i rozwijać formacyjnie pod kierownictwem naszego opiekuna ks. Tomasza Gawlika. Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu możemy czerpać nieustannie duchowy pokarm na drodze naszego rozwoju.

W  centrum założeń wspólnoty jest ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która jest dla nas priorytetem i odbywamy ją jak najczęściej możemy ( są stałe godziny w planie tygodniowym naszej parafii, a także mamy dodatkowe czuwania organizowane w Oratorium parafialnym oraz inne okolicznościowe).

Grupa powstała w 2019 r. dzięki ks. Janowi Prackiemu, który zapoczątkował comiesięczne Adoracje dla młodzieży ze SŁOWEM BOŻYM. Rozpalił on w nas wielką miłość do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i podjęliśmy decyzję o otworzeniu się na działanie Ducha Świętego oraz kontynuowaniu tego dzieła. Spotkania ubogacamy muzycznie. To jest trzeci filar naszej działalności. Część spotkań jest formacyjnych, a część muzycznych, podczas których uczymy się nowych piosenek, ćwiczymy, szykujemy się do posługiwania.  Bardzo chętnie i czynnie uczestniczymy w życiu parafii.

Jak wspomniano na początku, we wspólnocie jest miejsce dla KAŻDEGO. Tworzą to dzieło osoby pracujące, uczące się, mamy, młodzież…  Zapraszamy wszystkich chętnych i czujących równie mocno jak my potrzebę i chęć rozwoju duchowego, a także tworzenia prawdziwej przyjaźni i wsparcia na tej drodze ku świętości.

Systematycznie spotykamy się „po godzinach” z naszymi rodzinami i księdzem  na PLANSZÓWKACH, organizujemy wspólnotowe wypady w różne zakątki Polski, co jeszcze bardziej pogłębia naszą wieź.

Nie może zabraknąć i Ciebie w tej wspólnocie!
Do zobaczenia w środy od 19.30 w salce na plebanii!