W dniu 2 maja 1990 r. przy naszej parafii zawiązała się grupa AA Przystań. Jest to wspólnota mężczyzn i kobiet uzależnionych od alkoholu, którzy dzielą się nawzajem swoim doświadczeniem wychodzenia z uzależnienia, siłą i nadzieją, aby rozwiązać wspólny problem.
Spotykamy się w każdą środę o godz. 17.00, by realizować program powracania do trzeźwości. W pierwszą środę każdego miesiąca spotykamy się na mityngu otwartym, na który może przyjść każdy.
Każde spotkanie rozpoczynamy i kończymy naszą aowską modlitwą: Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego. Niech się dzieje wola Twoja, a nie moja, Panie.
W każdą pierwszą środę miesiąca mamy mityng otwarty, tzn, że może przyjść każdy, a więc bliscy osoby uzależnionej, a także osoby niemające problemu, by posłuchać i poznać ruch AA. Od wielu lat organizujemy wyjazdy na ogólnopolskie spotkania trzeźwościowe. W pierwszy weekend czerwca wyruszamy do Częstochowy, a w ostatni weekend lipca spotykamy się w Licheniu. Każdy z nas zawozi tam swoje podziękowania za lata trzeźwości i prośby o dalszą trzeźwość na kolejny rok.
W Częstochowie mamy swojego przyjaciela. Jest nim bp Antoni Długosz. Tak do nas się zwraca i chce, abyśmy i my uważali go za swojego przyjaciela. Odprawia przed szczytem jasnogórskim w naszej intencji Msze Świętą i modli się w naszych intencjach.
Do naszej grupy może przyjść każdy, kto ma problem alkoholowy i szczerze pragnie zaprzestania picia. Wg naszych zasad nikt nie jest zapisywany ani rejestrowany w jakkolwiek sposób i pragnie przychodzić dobrowolnie.
Przy parafii spotykamy się od ponad 30 lat i przez naszą grupę przewinęły się już setki osób. Wielu z nas odeszło na wieczny mityng i pozostają w naszej pamięci i modlitwie. Do grupy może dołączyć każdy, nieważne kim jest i czym się zajmuje. Są wśród nas tacy, którzy maja tydzień trzeźwości oraz ci, którzy maja jej ponad 20 lat.
Przy naszej parafii działa tez grupa Al-anon (współuzależnionych przez nadużywanie alkoholu przez najbliższych). Na spotkania tej grupy przychodzą żony, matki i bliscy osób uzależnionych. Celem tej grupy jest zrozumienie choroby alkoholowej oraz sposobu pomocy uzależnionym. Również i „Al-anonki” uczestniczą w mityngach otwartych.
Opiekunem grupy jest ks. Radosław Pawłowski CM