Pomoc Seniorom

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc seniorom. W okresie obowiązującego stanu epidemii powinni oni pozostać w domach i dlatego potrzebują wsparcia. Caritas organizuje w związku z tym akcję „Kromka chleba dla sąsiada”.

W akcję włącza się grupa wolontariuszy z naszej parafii. Wszystkie starsze osoby, które ze względu na czas zagrożenia epidemicznego powinny pozostać w domu, a nie mają osoby, która pomogłaby im w zrobieniu zakupów, prosimy o zgłaszania się telefonicznie na nr telefonu: 789-418-573. Plakaty i ulotki pt. „Drogi Seniorze!” z logo naszej parafii i numerem telefonu pojawią się w najbliższych dniach w blokach, na klatkach schodowych oraz innych widocznych miejscach na terenie naszej parafii i są już wywieszone przy wyjściu z kościoła.

Prosimy wszystkich wiernych o otwartość serca i gotowość w śpieszeniu z pomocą, zwłaszcza osobom starszym. Zachęcamy do zorientowania się, czy w naszym sąsiedztwie jest osoba starsza, by następnie pomóc jej poprzez zrobienie zakupów, lub zgłosić ją dzwoniąc na powyższy numer telefonu.

Kampanię Caritas „Pomoc dla seniora” można wesprzeć

  • przekazując darowiznę na stronie www.caritas.pl/pomocdlaseniora
  • wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR)