TRIDUUM PASCHALNE

Zachęcamy wszystkich do jedności w modlitwie i do przeżywania w duchowej łączności Liturgii Triduum Paschalnego

 

WIELKI CZWARTEK – o godz. 8.00 Modlitwy poranne: „Ciemna Jutrznia”.
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy i Adoracja do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa: Modlitwy poranne o godz. 8.00. Droga Krzyżowa i Godzina Miłosierdzia: rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00; Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i Gorzkie Żale. O godz. 21.00 odśpiewamy „Stabat Mater” i zakończymy Adorację. W Wielki Piątek zachęcamy do adoracji Krzyża w domach. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

WIELKA SOBOTA – od godz. 7.00 – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwy poranne o godz. 8.00. Liturgia Wielkiej Soboty i Msza Święta o godz. 19.00.

• Nie wolno organizować tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast niego, prosimy przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uczestniczyć w uroczystym błogosławieństwie, które niech poprowadzi ojciec rodziny lub inna osoba. Nie poświęcamy pokarmów wodą święconą. Tekst błogosławieństwa pokarmów znajduje się TUTAJ oraz wydrukowany i wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.

REZUREKCJA w naszym kościele, tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 6.00. Na zakończenie kapłan przed kościołem pobłogosławi Najświętszym Sakramentem parafię.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy dodatkowo Msze Święte o godz. 15.00 i 17.00.

 

Liturgię Triduum Paschalnego transmitować będziemy na profilu naszej parafii na Facebooku