Pielgrzymka do Niepokalanowa

Zapraszamy na jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa.  Odbędzie się ona w sobotę 19 października 2019 r.  Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.00, planowany powrót ok. godz. 19.00.  Koszt 40 zł.  Zapisy i wpłaty w kancelarii parafialnej.

W bocznej kaplicy bazyliki w Niepokalanowie znajduje się Ósma Gwiazda w Koronie Maryi. Ołtarz Adoracji do niepokalanowskiej kaplicy został wykonany ze złota, srebra i kryształu. Maryja stała się Monstrancją dla dużej, 20-centymetrowej, rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat Niepokalanej.

Postać Maryi otacza wieniec ze srebrnych lilii, które wraz ze słonecznymi promieniami tworzą świetlistą poświatę. Na jednej z warstw kryształu znalazło się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana, które także znajdują swe odzwierciedlenie na Cudownym Medaliku.

Gdy powstał projekt kaplicy dla niepokalanowskiego sanktuarium, zakonnicy przypomnieli sobie o dawnym liście o. Maksymiliana. Zdumieni odkryli, że był… proroczy. Był dokładnie taki sam, jak marzył św. Maksymilian, który w liście do współbraci pisał z Japonii: “Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami, monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zaglądnie do Kościółka »Bazyliki«, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia. I załatwia sprawy misyjne, twardych opoczystych serc pogańskich” – pisał założyciel klasztoru.

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, które realizuje duchowe dzieło apostolstwa adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju powstało w roku 2008 w Polsce. Jego materialnym wyrazem jest koordynacja utworzenia na całym świecie Centrów Modlitwy o Pokój – 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Ich częścią są Kaplice Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, z których ma płynąć nieustająca modlitwa o pokój.

Pierwszą Gwiazdą jest ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu zwanym „Tryptykiem Jerozolimskim”, umieszczony w 2009 roku przy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, który w 2016 roku został przeniesiony do Kościoła Groty Mlecznej w Betlejem. Ołtarz wcześniej został pobłogosławiony na Watykanie przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

Drugie Centrum Pokoju znajduje się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje. 2 lipca 2014 roku rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu” jako kontynuacja adoracji prowadzonej w Oziornoje nieprzerwanie od 25 marca 1996 r.

Trzecią Gwiazdą jest Medjugorie, a czwartą sanktuarium Matki Pokoju w Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 14 października 2017 r., na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, odbyła się uroczysta inauguracja Centrum Modlitwy o Pokój w koreańskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang.

30 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił szóstą Gwiazdę „Światło Pojednania i Pokoju” podczas modlitewnego czuwania w Brzegach w Polsce, w czasie Światowych Dni Młodzieży. W 2017 r. ołtarz peregrynował po Polsce, następnie został przewieziony do Afryki i w 7 czerwca 2018 r. zostało inaugurowane Centrum Modlitwy o Pokój przy sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie.

Kolejne, siódme Centrum Modlitwy o Pokój powstanie na terenie Filipin w konkatedrze św. Jana w Dagupan.

Ósma Kaplica Pokoju „Gwiazda Niepokalanej” znalazła swoje miejsce w Niepokalanowie, które to miejsce, przez osobę założyciela św. Maksymiliana Kolbe, więźnia obozu w Auschwitz, doskonale wpisuje się w głęboką ideę nieustającej modlitwy o pokój. Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” został poświęcony przez Ojca Świętego Franciszka w sierpniu 2018 r. w Rzymie.

 

 

Sanktuarium NMP Jazłowieckiej znajduje się w położonym około 50 km od Warszawy klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. To tu, od 24 VI 1946 r., Pani Jazłowiecka – “Wygnanka z Jazłowca”, jak Ją często nazywano, obrała sobie nową siedzibę.

Cudowny posąg Niepokalanej dłuta Tomasza Oskara Sosnowskiego został wykonany w Rzymie na prośbę Założycielki Zgromadzenia bł. Matki Marceliny Darowskiej i sprowadzony do Jazłowca (diecezja lwowska).

Słynący cudami i łaskami wizerunek Niepokalanej został ukoronowany 9 VII 1939 r. przez ks. Kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski.
W 1946 r., po zmianie granic Polski, posąg został przewieziony do Szymanowa, aby tu, u wrót stolicy, czuwać nad Ojczyzną, by nieść pomoc i nadzieję.